Prečo tokenizovať

10/02/2021

Nedávne odhady uvádzajú aktuálnu hodnotu všetkých aktív v skutočnom svete na približne 256 biliónov US dolárov.
Aj keď je tento klesajúci počet relatívne stabilné, všetky tieto aktíva pravidelne mení majiteľa.
Bohužiaľ použité procesy obchodovať s týmito aktívami sú úplne zastarané.

Vlastniť drvivú väčšinu aktív v reálnom svete stále znamená skartovať papier.
Preto väčšina transakcií môže trvať týždne alebo dokonca mesiace.

Obchodovanie s aktívami tiež trápi veľa byrokracie, nespočet poplatkov a rôzne geografické obmedzenia. Okrem toho je väčšina aktív veľmi ťažko distribuovateľnom, čo robí ich trhy veľmi nelikvidnými. Nehnuteľnosti, zlaté rezervy a výtvarné umenie sú dobrým príkladom.

Našťastie s nedávnym vývojom tokenizácia môže byť spôsob, akým sú skutočná aktíva držané a obchodovaná, na pokraji skutočnej revolúcie.
tokenizácia je inovatívny proces, v ktorom sú aktíva v skutočnom svete označená digitálnymi tokeny existujúcimi v blockchainová sieť. Akonáhle sa žetóny odhodí, stanú sa v zásade digitálnymi akciami s nevyvrátiteľným dôkazom vlastníctva. Významným upgradom akéhokoľvek systému tokenizácia papiera je spôsob, akým budeme v budúcnosti spravovať aktíva.

Prečo symbolická aktíva v skutočnom svete?
Či už symbolizuje skutočná aktíva alebo nehmotné položky, ako je duševné vlastníctvo, vytvárame jedinečné prostredie likvidity, ktoré uľahčuje bezpečné a rýchle transakcie.
Navyše môžeme obchodovať so skutočnými aktívami aktíva s digitálnymi tokeny na blockchainu bez potreby maklérov tretích strán. Namiesto toho nemennosť blockchainu zbavuje transakcie akýchkoľvek pokusov o podvodné pokusy.